fa'atasiga veape Siamani essen

0

Matou te tuʻuina atu ia te oe faʻamatalaga e uiga i le veape essen conjugation i la matou autu e taʻua o le conjugation o le veape Siamani essen. O lo'o i lalo fa'atasiga o le veape essen e tusa ai ma tagata (tagata) ma taimi.

Afai ei ai ni au fesili e uiga i le Essen veape conjugations, e mafai ona e tusia i le vaega o faʻamatalaga poʻo luga o matou faʻasalalauga.

Essen elefane Indikativ Präsens fana
ich esse
du isst
er / sie / es isst
Wir essen
Ihr esst
sie/sie essen

Indikativ Präteritum conjugations o le veape Essen
asini asini
du assest
er/sie/es aß
lau maliega
ihr aßt
sie/sie assen

Veape Essen Indikative Perfekt conjugation
ich habe gegessen
ua e gegessen
er/sie/es hat gegessen
wir haben gegessen
Ihr habt gegessen
sie/Sie haben gegessen

Essen actual Indikativ Futur I Conjugation
ich werde essen
du wirst essen
er/sie/es wird essen
wir werden essen
ihr werdet essen
sie/Sie werden essen

Konjunktiv I Präsens conjugations o le veape Essen
ich esse
du essest
er/sie/es esse
Wir essen
ihr ese
sie/sie essen

MAUA TUPE I LE INITANETI IA TOTOGI FAASAVE TUPE

Kiliki, AMATA LE MAUA TUPE MAI LAU TELEfoni

Veape Essen Konjunktiv I Perfekt conjugation
ich habe gegessen
ua sili ona lelei
er/sie/es habe gegessen
wir haben gegessen
ihr habet gegessen
sie/Sie haben gegessen

I lenei autu ua taʻua o le veape o le Essen conjugations, ua matou aofia ai le tele o faʻaoga faʻaoga o le veape essen. Matou te moomoo ia manuia au lesona Siamani.

tusi Siamani aoao

Le au asiasi pele, e mafai ona e kiliki i luga o le ata o loʻo i luga e matamata ai ma faʻatau la matou tusi aʻoaʻoga Siamani, lea e fiafia i ai tagata uma mai le laʻititi i le lapopoa, ua mamanuina i se auala sili ona matagofie, e felanulanuai, e tele ata, ma o loʻo i ai faʻamatalaga auiliili ma lauga Turkish malamalama. E mafai ona tatou fai atu ma le filemu o le mafaufau o se tusi sili mo i latou e fia aʻoaʻoina le Siamani na o latou ma o loʻo sailia se fesoasoani aoga mo le aʻoga, ma e faigofie ona aʻoaʻoina le Siamani i soʻo se tasi.

Maua sa'o fa'afouga taimi i lau masini, lesitala nei.

Atonu e te fiafia foi i nei mea
Tuu se tali

o le a le lomia lou tuatusi imeli.